Trasa Ignacy Wiśniewski Trio „Śladami Jedwabnego Szlaku 2020” wstrzymana ze względu na Covid-19

Trasa koncertowa Ignacy Wiśniewski Trio w Uzbekistanie zostaje wstrzymana ze względu na Covid-19. Formacja miała wystąpić na festiwalu w Taszkiencie, oraz koncertach klubowych w trzech innych miastach. Trasa organizowana jest w ramach projektu Jazz Po Polsku „Śladami Jedwabnego Szlaku”.

Trasa koncertowa „Śladami Jedwabnego Szlaku”, organizowana jest w ramach projektu Jazz Po Polsku po raz drugi we współpracy z UNESCO Tashkent. Tym razem w Azji Centralnej wystąpi Ignacy Wiśniewski Trio. Grupa promować będzie repertuar pochodzący z dwóch płyt „Jazz Shirim” (2016) oraz „Kantata Jazzowa” (2018), wydanych przez wytwórnię Wood and Mood. Trio tworzą kompozytor i pianista Ignacy Jan Wiśniewski, kontrabasista Adam Żuchowski i perkusista Paweł Osicki. Muzycy mieli wystąpić na międzynarodowym festiwalu jazzowym w Taszkiencie, oraz miastach towarzyszących: Bucharze, Chiwie, Samarkandzie, głównych miastach położonych na starożytnym „Jedwabnym Szlaku”. Trasa koncertowa miał potrwać od 14 do 21 kwietnia 2020 r. Ze względu na pandemię Covid-19 została wstrzymana do odwołania.

Jest to już druga edycja projektu Jazz Po Polsku „Śladami Jedwabnego Szlaku”. W pierwszej odsłonie wzięła udział formacja Grzegorza Karnasa, która wystąpiła w sumie w 6 azjatyckich krajach, rozpoczynając podróż z Kirgistanu, przez Uzbekistan i Chiny, kończąc w Malezji i Indonezji (więcej).

Harmonogram przełożonej trasy koncertowej Ignacy Wiśniewski Trio „Śladami Jedwabnego Szlaku 2020”:
15.04 Taszkient, Conservatory of Music, warsztaty
16.04 Taszkient, International Jazz Festival in Uzbekistan
17.04 Samarkand, Akademia Muzyczna
18.04 Buchara, Centrum Kultury
19.04 Chiwa, Jazz Club
20.04 Taszkient, Jazz Club.

Ignacy Wiśniewski, pianista, aranżer, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jest kompozytorem muzyki do spektakli teatralnych i filmów dokumentalnych. Współpracuje z aktorami dramatycznymi i musicalowymi współtworząc recitale piosenki aktorskiej. Muzyka, którą tworzy w trio przyniosła zespołowi m.in. wyróżnienie jako Debiut Jazzowy Roku 2016.