FUNDACJA

Celem Fundacji JAZZ PO POLSKU jest:

  1. wszechstronne działanie na rzecz rozwoju i upowszechniania polskiej muzyki jazzowej oraz jej odmian – muzyki improwizowanej i awangardowej, w kraju i za granicą; 
  2. organizowanie, integrowanie i inspirowanie działalności artystycznej oraz środowisk twórczych związanych z muzyką jazzową, improwizowaną i awangardową w kraju i za granicą;
  3. nawiązywanie międzynarodowej współpracy kulturalnej i integracja środowiska artystów polskich w kraju i za granicą; 

STATUT FUNDACJI JAZZ PO POLSKU
z dnia 22 grudnia 2020 r.

W SKŁADZ ZARZĄDU FUNDACJI WCHODZĄ:

Jakub Krzeszowski, Prezes Zarządu
twórca Jazz Po Polsku; ukończył studia prawnicze oraz public relations. Posiada wieloletnie doświadczenie w planowaniu i realizowaniu kampanii z obszaru marketingu kultury. Specjalizuje się w komunikacji i organizacji wydarzeń artystycznych. Współpracuje zarówno z instytucjami kultury, jak i niezależnymi artystami. Wziął udział osobiście w niemal wszystkich zorganizowanych w ramach Jazz Po Polsku wydarzeniach.

Maciej Głowiński, Członek Zarządu
reżyser, fotograf, dziennikarz. Ukończył Wyższą Szkołę Filmu i Telewizji w Warszawie, Wyższą Szkołę Dziennikarstwa w Warszawie oraz Szkołę Fotografii w Toruniu. Jego dwa ostatnie filmy „Rybaczymy” oraz „Do dna” wygrały ponad 50 nagród na festiwalach w Polsce i na świecie. Autor 40 filmów dokumentujących poczynania polskich muzyków jazzowych w Azji.
https://www.facebook.com/glowamowi/

Rafał Sarnecki, Przewodniczący Rady Fundacji
gitarzysta, kompozytor, jako lider grupy występował na festiwalach i klubach jazzowych na całym świecie. Nagrał cztery autorskie płyty. W 2019 r. ukazał się jego najnowszy album „Climbing Trees”. Jako jeden z niewielu polskich muzyków odnalazł się w Stanach Zjednoczonych, gdzie żył i tworzył przez ponad dekadę, jak również studiował pod kierunkiem jednego z najsłynniejszych nauczycieli gitarowych, Paula Bollenbecka. W 2015 r. obronił pracę doktorską w Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie i uzyskał stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej kompozycja i teoria muzyki. W 2018 r. rozpoczął pracę na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Obecnie pracuje na stanowisku adiunkta prowadząc wykłady z gitary jazzowej oraz kompozycji i aranżacji. W 2021 r. otrzymał stopień doktora habilitowanego. 
http://rafalsarnecki.com

Michał Milczarek, Członek Rady Fundacji
artysta multimedialny, kompozytor i gitarzysta. W ramach swojej działalności porusza się w stylistykach ambient, minimalizm i jazz. Jego styl charakteryzuje się kreowaniem gitarowych brzmień typu soundscapes oraz częstym wykorzystywaniem nagrań terenowych. Na swoim koncie ma kilka albumów autorskich nagranych solo, a także z zespołami MM3 oraz NUDA. Po kilku latach intensywnej działalności koncertowej (m.in w Chinach) obecnie skupiony na projektach z zakresu multimediów i sztuk audio-wizualnych.
https://www.michalmilczarek.com

Paweł Tarań, Członek Rady Fundacji