Grzegorz Karnas Formula „Śladami Jedwabnego Szlaku 2018”, czyli „Live in Asia”

Grzegorz Karnas Formula zagra tej wiosny w sześciu krajach Azji. W każdym z nich grupa wystąpi wspólnie z lokalnymi muzykami. Trasa organizowana jest w ramach najnowszej, specjalnej edycji projektu Jazz Po Polsku „Śladami Jedwabnego Szlaku”

Trasa koncertowa promująca nowy album „Power Kiss” rozpocznie się 13 kwietnia koncertami i warsztatami na Biszkek Jazz Festival w Kirgistanie. Następnie muzycy odwiedzą Uzbekistan, Chiny, Indonezję, Singapur i Malezję, a na zakończenie 13 maja zagra na Borneo Jazz Festival. Zespół jedzie do Azji w składzie: Grzegorz Karnas (wokal), Mateusz Szewczyk (gitara basowa) i Grzegorz Masłowski (perkusja). Dołączą do nich lokalni artyści: indonezyjski pianista Sri Hanurada oraz uzbecki saksofonista Saidmurat Muratov.

Karnas to jeden z docenianych na świecie polskich wokalistów jazzowych. W 2006 roku otrzymał pierwszą nagrodę na Brussels Young Jazz Singers Competition w Belgii, a rok później Grand Prix międzynarodowego konkursu Crest Jazz Vocal we Francji. Koncertowa płyta jego zespołu Grzegorz Karnas Trio pt. „Audio Beads” została uznana przez miesięcznik „New York City Jazz Record” za jeden z najlepszych albumów 2013 roku w kategorii jazz wokalny.

Projekt Jazz Po Polsku pierwszy raz zawitał w Azji w 2014 roku, kiedy w trzech chińskich miastach wystąpił warszawski zespół Imagination Quartet. Z roku na rok zespołów przybywało, a azjatyckie trasy koncertowe wydłużały się. Do tej pory w ramach projektu polscy artyści prezentowali się na tym kontynencie na ponad 150 wydarzeniach, w tym koncertach i warsztatach muzycznych.

„Celem Jazz Po Polsku jest promocja polskiej muzyki improwizowanej poza granicami kraju, jako gatunku samego w sobie, z wieloletnimi tradycjami i historią. Projekt pomaga również w nawiązywaniu międzynarodowej współpracy kulturalnej i integruje środowisko artystów z wielu państw. „Śladami Jedwabnego Szlaku” to najnowsza odsłona projekt Jazz Po Polsku”, po raz pierwszy na taką skalę w Azji Centralnej i Południowo Wschodniej” – mówi  Jakub Krzeszowski, twórca Jazz Po Polsku.

Trasa organizowana jest przez Fundację Plateaux we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza i programu „Don’t Panic! We’re from Poland”, przy wsparciu UNESCO, Ambasady RP w Astanie, Taszkiencie i Kuala Lumpur oraz festiwalu Voicingers.

anb/PAP

JAZZ PO POLSKU ON TOUR: GRZEGORZ KARNAS LIVE IN ASIA 2018

13.04 KIRGISTAN, Bishkek, International Jazz Festival, 247 Jazz Club
14.04 KIRGISTAN, Bishkek, Music Academy, warsztaty
14.04 KIRGISTAN, Bishkek, International Jazz Festival, Filharmonia Narodowa
18.04 UZBEKISTAN, Fergana, tba
23.04 UZBEKISTAN, Samarkand, tba
25.04 UZBEKISTAN, Taszkient, Uzbekistan Jazz Festival, State Conservatory of Uzbekistan, Grand Hall
26.04 UZBEKISTAN, Taszkient, State Conservatory of Uzbekistan, warsztaty
29.04 INDONEZJA, Batam Border Stage Fesival
30.04 INDONEZJA, Batam, International Jazz Day Celebration
03.05 CHINY, Sichuan Conservatory of Music, warsztaty
03.05 CHINY, Sichuan Conservatory of Music, Grand Hall
04.05 SINGAPUR, Victoria Bar
05.05 SINGAPUR, Victoria  Bar
06.05 MALEZJA, Kuala Lumpur, World Youth Jazz Festival
09.05 MALEZJA, Kuala Lumpur, No Black Tie
10.05 MALEZJA, Kuala Lumpur, No Black Tie
12.05 MALEZJA, Borneo Jazz Festival

Grzegorz Karnas Formula „Power Kiss” (CD/DVD, wyd. Hevhetia 2017)
video i montaż: Maciej Głowiński

www.karnasmusic.com