Confusion Project na trasie koncertowej w Chinach

W lipcu Confusion Project wystąpi w ramach  trasy koncertowej w Chinach. Trio jazzowe z Gdańska zagra 20 koncertów w 12 miastach Państwa Środka, w tym w największych aglomeracjach: w Pekinie, Kantonie, Harbinie, Shenzhen i Szanghaju. Trasa organizowana jest w ramach projektu Jazz Po Polsku. 

Między 30 czerwca a 27 lipca grupa wystąpi w renomowanych salach koncertowych, klubach jazzowych i konserwatoriach muzycznych. Muzycy poprowadzą również warsztaty dla chińskich studentów. Formacja zagra w składzie Michał Ciesielski – piano, Konrad Żołnierek – bass i Adam Golicki – perkusja. Do zespołu w wybranych miastach dołączy chiński gitarzysta Jun Xiao. 

Trasa koncertowa zatytułowana Finding True Nature 2019 promuje trzeci album zespołu, „PRIMAL”, opowiadający o podróży samotnego człowieka, który w kontakcie z przyrodą odnajduje swoją prawdziwą naturę i pierwotność. Autorem większości kompozycji Confusion Project jest pianista Michał Ciesielski.

„PRIMAL to opowieść o człowieku, który znajduje w sobie odwagę, by zrealizować marzenia, zaufać instynktowi i wyruszyć w nieznane. Uciekając od cywilizacji, zmagając się z trudnościami samotnej wędrówki, przeżywa wielką przygodę, co pomaga mu odnaleźć zagubioną dawno naturę, pierwotną wrażliwość” – mówi Michał Ciesielski.

Confusion Project powstał w 2012 r. i ma za sobą udział w prestiżowych festiwalach takich jak Jazz Nad Odrą, Komeda Jazz Festival czy Baikal Waves. W 2017 r. grupa odbyła intensywną trasę koncertową w Rosji i Kazachstanie, docierając między innymi do Irkucka. Chińska trasa koncertowa organizowana jest w ramach projektu Jazz Po Polsku. „Celem Jazz Po Polsku jest promocja polskiej muzyki improwizowanej poza granicami kraju, jako gatunku z wieloletnimi tradycjami i historią. Projekt pomaga również w nawiązywaniu międzynarodowej współpracy kulturalnej i integruje środowisko artystów z wielu państw. Doskonałym przykładem na to jest udział w nadchodzącej trasie chińskiego gitarzysty Jun Xiao, który koncertował w Polsce w grudniu zeszłego roku, a fachu uczył się m.in. w Nowym Jorku od naszego mistrza, Rafała Sarneckiego” – mówi Jakub Krzeszowski, twórca projektu Jazz Po Polsku.

Jazz Po Polsku po raz pierwszy zawitał do Azji w 2014 roku. Wtedy to w trzech chińskich miastach wystąpił warszawski zespół Imagination Quartet. Z roku na rok zespołów przybywało, a trasy koncertowe wydłużały się. Do tej pory w ramach projektu polscy artyści zaprezentowali się ponad dwieście  razy w siedmiu azjatyckich krajach.

Trasa koncertowa organizowana jest we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, Instytutem Polskim w Pekinie i Fundacją Plateaux. Występy odbywają się pod patronatem honorowym Konsulatów Generalnych RP w Chengdu i Kantonie oraz patronatem medialnym Radia Gdańsk, Jazz Forum i Jazz Press.