Michał Martyniuk Quartet na trasie koncertowej w Azji Południowo Wschodniej

W maju 2019 Michał Martyniuk, polski pianista i kompozytor jazzowy wystąpi ze swoim zespołem na trasie koncertowej w Azji Południowo Wschodniej. Grupa wystąpi w Malezji, na Filipinach i w Wietnamie. 

Michał Martyniuk Quartet zagra na dwóch znaczących festiwalach jazzowych: 5 edycji World Youth Jazz Festival w Kuala Lumpur w Malezji oraz 14 edycji the Philippines International Jazz Festival w Manili na Filipinach. Martyniuk promować będzie album „Nothing to Prove”, nominowany do nagrody Fryderyk 2019 w kategorii „Debiut Roku”. Grupa wystąpi również na koncertach klubowych w Wietnamie. Formacja zagra w składzie Michał Martyniuk piano, Jakub Skowroński saksofon, Bartłomiej Chojnacki kontrabas, Jakub Gudz perkusja.

Michał Martyniuk to pianista, który stał się jednym z najbardziej aktywnych twórców nowozelandzkiej sceny muzycznej. We współpracy z czołowymi muzykami z Auckland w 2016 r. nagrał album „After Ours” łączący jazz z muzyką klubową i elektroniczną. Obecnie grupa promuje kolejny krążek „Nothing to Prove” zarejestrowany w ubiegłym roku. Michałowi w nagraniach towarzyszyli wybitni przedstawiciele młodego, polskiego jazzu, z którymi odbył wcześniej intensywną trasę koncertową po Polsce i Ukrainie oraz zagrał dwukrotnie na Java Jazz Festival w 2017 i 2019 r.

„Nothing to Prove” to płyta utrzymana w konwencji akustycznego jazzu, opartego na ciekawych melodiach i energicznych improwizacjach. Album został nominowany do  nagrody Fryderyk 2019 w kategorii „Fonograficzny, Jazzowy Debiut Roku”. W Polsce płyta ukazała się nakładem renomowanego wydawnictwa SJ Records. Przygotowana została także ekskluzywna wersja winylowa albumu, dostępna na całym świecie.

Kompozycje z „Nothing to Prove” wzbudziły uznanie m.in. Randy’ego Breckera i Johna Patitucciego, jurorów konkursu Made In New York, którzy dołączyli do Martyniuka na scenie podczas finałowego koncertu w Tribeca Performing Arts Center w USA w kwietniu 2018 r.

Trasa koncertowa Michał Martyniuk Quartet live in Souteast Asia 2019 organizowana jest w ramach projektu Jazz Po Polsku promującego polski jazz w Azji od wielu lat. Wydarzenia organizowane są we współpracy z Ambasadą RP w Kuala Lumpur i Hanoi oraz Fundacją Plateaux.

01.05 MALEZJA, Kuala Lumpur, No Black Tie

03.05 MALEZJA, Kuala Lumpur, World Youth Jazz Festival, 

04.05 FILIPINY, Manila, the Philippine International Jazz Festival

05.05 FILIPINY, Manila, the Philippine International Jazz Festival

07.05 WIETNAM, Hanoi, Hotel Melia

08.05 WIETNAM, Hanoi, Binh Minh Jazz Club

10.05 WIETNAM, Hanoi, Rock City