Jazz Po Polsku Live in China 2017

Na przełomie września i października w Chinach odbędzie się druga w tym roku odsłona projektu Jazz Po Polsku. Zagrają Rafał Sarnecki Sekstet, Marek Napiórkowski Sekstet, Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio, Michał Milczarek Trio oraz Kuba Cichocki Quartet. Projekt wpisuje się w wydarzenia „Sezonu Kultury” Ministerstwa Kultury ChRL promującego współpracę Chin z krajami Europy Środkowo Wschodniej. Polscy jazzmani zagrają w czternastu chińskich miastach.

Tournée potrwa od 13 września do 30 października. Zainauguruje je sekstet Marka Napiórkowskiego, który wystąpi w Xi’an. W starożytnej stolicy zespół zagra dwukrotnie, w Symphony Hall oraz dzień później w Xi’an Concert Hall. Następnie do Chin przyleci Rafał Sarnecki, który do współpracy zaprosił wokalistkę Bognę Kicińską i pianistę Kubę Cichockiego. Dołączą do nich muzycy chińscy – Wang Chen Huai na kontrabasie i Xu Zitong na perkusji oraz amerykański saksofonista Nathaniel Gao. Będzie to już szósta wizyta Sarneckiego w Państwie Środka.

Rafał Sarnecki rozpocznie trasę od warsztatów i koncertów w Pekinie w Western Academy of Bejing i DDC Club. Sekstet zagra także m.in. w Szanghaju w JZ Club, Changzhou w Blanck Space i na Akademii Muzycznej w Hangzhou. Na początku października muzycy wyruszą do położonego w środkowych Chinach miasta Jincheng w prowincji Shanxi, oraz Bunzhou, leżącego w delcie Rzeki Żółtej w prowincji Shandong. Formacja promować będzie materiał z najnowszej, czwartej już płyty studyjnej. W trakcie trasy również Kuba Cichocki zaprezentuje autorski repertuar publiczności w Pekinie i Szanghaju.

Następnie do Chin przyleci Audiofeeling Trio pianisty Pawła Kaczmarczyka. 13 października, wraz sekstetem Sarneckiego, zagrają na otwarciu najstarszego festiwalu jazzowego w Pekinie: Nine Gates Festival. Trio wystąpi także w Hangzhou w Vocational Academy, Xi’an w Jazz Meeting Club i Changchun na Jilin Academy of Arts.

Tegoroczną trasę koncertową Jazz Po Polsku w Chinach, zakończy trio Michała Milczarka (MM3). Grupa wystąpi 19 października na uznanym Oct-Loft Festival w Shenzhen, gdzie w poprzednich latach grali Pink Freud, Jazzpospolita i Imagination Quartet. Następnie MM3 zaprezentuje się w klubach w Kantonie, Zhongshan i Zhuhai. Trasa zakończy się w Chengdu, stolicy prowincji Syczuan. Muzycy zagrają koncerty i poprowadzą warsztaty na University of Science and Technology.

Trasa koncertowa Jazz Po Polsku, wpisuje się w międzynarodowy projekt „16+1” (China-CEEC – China and Central and Eastern European Countries), którego główną ideą jest wielostronna współpraca Chin z krajami Europy Środkowo Wschodniej. Inicjatywa promuje również inicjatywę „Pasa i Szlaku”, zakładającą stworzenie szybkiej sieci transportowej z krajami m.in. Unii Europejskiej. Na przestrzeni całego roku zaplanowano w Chinach „Sezon Kultury”, w ramach którego odbędzie się wiele wydarzeń: koncertów, spektakli teatralnych i wystaw. Poza polskimi grupami wezmą w nim udział artyści z 15 europejskich krajów. 23 września dla ministrów kultury wszystkich państw biorących udział w projekcie zagra specjalny międzynarodowy Big Band CEEC, w którego składzie znajdzie się Rafał Sarnecki. Natomiast w dniach 14-17 września w Chongqing Culture Industry Expo, Jazz Po Polsku promować będzie najnowszą płytę CD/DVD Grzegorza Karnasa „Power Kiss”. Album został nagrany w ramach zeszłorocznej trasy koncertowej w Chinach i wydany w sierpniu tego roku przez Hevhetia.

Jest to piąta edycja Jazz Po Polsku w Chinach. Od 2014 r. w ramach projektu w Państwie Środka zagrało osiem zespołów, które wystąpiły ponad 70 razy w 15 różnych miastach. JPP prezentuje szerokie spektrum możliwości polskich muzyków jazzowych młodszego pokolenia. Pomaga w nawiązywaniu międzynarodowej współpracy kulturalnej i integruje środowiska artystów wielu krajów. W lipcu tego roku na trasie koncertowej wystąpił Stanisław Słowiński Quintet.

Trasa koncertowa Jazz Po Polsku Live in China 2017 organizowana są we współpracy z Chińskim Stowarzyszeniem Muzyków Jazzowych (CJA), Instytutem Adam Mickiewicza, Instytutem Polskim w Pekinie, Konsulatami RP w Chengdu i Kantonie, Fundacją Plateaux oraz Jazz Juniors.
JAZZ PO POLSKU LIVE IN CHINA 2017
premiera płyty Grzegorz Karnas Formula „Power Kiss”
14.09 Chongqing, Jazz Po Polsku na Chongqing Culture Industry Expo
15.09 Chongqing, Jazz Po Polsku na Chongqing Culture Industry Expo
16.09 Chongqing, Jazz Po Polsku na Chongqing Culture Industry Expo

MAREK NAPIÓRKOWSKI SEKSTET
Marek Napiórkowski gitara, Adam Pierończyk saksofon, Henryk Miśkiewicz klarnet basowy, Michał Tokaj piano, Robert Kubiszyn kontrabas, Paweł Dobrowolski perkusja
http://www.mareknapiorkowski.com

13.09 Xi’an, Silk Road International Arts Festival, Symphony Hall, Xi’an Conservatory of Music
14.09 Xi’an, Silk Road International Arts Festival, Xi’an Concert Hall

RAFAŁ SARNECKI SEKSTET
Bogna Kicińska wokal, Rafał Sarnecki gitara, Nathaniel Gao saksofon, Kuba Cichocki piano, Wang Chen Huai kontrabas, Xu Zitong perkusja
http://www.rafalsarnecki.com

15.09 Pekin, Western Academy of Beijing
16.09 Pekin, Western Academy of Beijing
17.09 Pekin, DDC
23.09 Hangzhou, CEEC Big Band, Culture Ministers Summit of China and CEEC
24.09 Hangzhou, Music Academy
25.09 Hangzhou, Music Academy
26.09 Szanghaj, JZ Club
30.09 Changzhou, Blank Space
02.10 Jincheng, China CEEC-Art Festival
06.10 Binzhou, China CEEC-Art Festival
13.10 Pekin, Nine Gates Festival
15.10 Pekin, Midi School of Music
16.10 Pekin, Midi School of Music
18.10 Changchun, Jilin Academy of Arts
19.10 Changchun, Jilin Academy of Arts
20.10 Changchun, Jilin Academy of Arts
21.10 Xi’an, Jazz Meeting Club

KUBA CICHOCKI QUARTET
Kuba Cichocki piano, Nathaniel Gao saksofon, Wang Chen Huai kontrabas, Xu Zitong perkusja
http://kubacichockimusic.com

15.09 Pekin, Western Academy of Beijing
16.09 Pekin, Western Academy of Beijing
23.09 Pekin, East Shore tbc
27.09 Szanghaj, Wooden Box, tbc

PAWEŁ KACZMARCZYK AUDIOFEELING TRIO
Paweł Kaczmarczyk piano, Jakub Dworak kontrabas, Dawid Fortuna perkusja
http://www.pawelkaczmarczyk.com/pl

13.10 Pekin, Nine Gates Festival
18.10 Hangzhou, Vocational Academy
21.10 Xi’an, Jazz Meeting Club
22.10 Changchun, Jilin Academy of Arts
23.10 Changchun, Jilin Academy of Arts

MICHAŁ MILCZAREK TRIO
Michał Milczarek gitara, Bartosz Łuczkiewicz bas, Mateusz Modrzejewski perkusja
http://mmtrzy.pl

19.10 Shenzhen, Oct-Loft Festival
20.10 Kanton, University of Foregin Studies
21.10 Zhongshan, Friends Bar
22.10 Zhuhai, Golden Jazz Academy
23.10 Kanton, T:Union
25.10 Chengdu, University of Technology and Science
26.10 Chengdu, University of Technology and Science
27.10 Chengdu, Yanjiyou Bookstore
28.10 Chengdu, West Village