O PROJEKCIE

JAZZ PO POLSKU prezentuje szerokie spektrum możliwości polskich artystów młodego pokolenia.

Pomaga w nawiązywaniu międzynarodowej współpracy kulturalnej i integruje środowiska artystów wielu krajów. Dąży do odświeżenia i umocnienia wizerunku polskiego jazzu w świadomości zagranicznych odbiorców. Twórcą projektu jest Jakub Krzeszowski. Od 2012 r. w ramach JAZZ PO POLSKU na całym świecie odbyło się ponad 300 wydarzeń, 

Proponowany przez JAZZ PO POLSKU program jest zróżnicowany i elastyczny, skierowany do wszechstronnego grona słuchaczy. Nie ma wątpliwości, że muzyka zza „żelaznej kurtyny” ma w sobie energię, potencjał i świeżość. Świat zaczyna ją doceniać i zdawać sobie sprawę z jej niepowtarzalnego charakteru. JAZ PO POLSKU daje miłośnikom jazzu na całym świecie możliwość zapoznania się z aktualną muzyką jazzową z Polski.

Dotychczasowe koncerty polskich artystów organizowane w ramach projektu JAZZ PO POLSKU odbywały się m.in. w ramach: Copenhagen Jazz Festival 2012 (Dania); Jazzmeile Thüringen 2014-2015 (Niemcy); OCT-Loft Jazz Festival 2014-2019 (Chiny); Beijing Nine Gates Festival 2015-2018 (Chiny); Edinburgh Jazz & Blues Festival 2015-2017 (Szkocja); Guangzhou Jazz Festival 2016 (Chiny); Hue Festival 2016 (Wietnam); Penang Island Jazz Festival 2016-2017 (Malezja), World Youth Jazz Festival 2017-2019 (Malezja), Java Jazz Festival 2018-2019 (Indonezja), Tashkent International Jazz Festival 2018 (Uzbekistan), Rainforest Jazz Festival 2019 (Korea), Taichung Jazz Festival 2019 (Taiwan).

Koncerty odbywały się również w innych lokalizacjach takich jak Cytadela Imperialna w Hue (Wietnam), Huset KBH (Dania), Syczuańskie Konserwatorium Muzyczne (Chiny), National Library Concert Hall (Chiny), Opera kantońska (Chiny), Xinghai Concert Hall (Chiny), Harbin Grand Theatre (Chiny).

Regularnie od 2014 r. na przełomie września i października w Chinach odbywa się trasa koncertowa „JAZZ PO POLSKU Live in China”.

Zapraszamy do obejrzenia filmów z tras koncertowych 2014-2019:

W ciągu dotychczasowych edycjach projektu wzięło udział ponad 100 muzyków wchodzących w skład 41 zespołów. Następujące zespoły, w kolejności alfabetycznej:

Imran Ahmed Trio (Bangladesz),
Aga Derlak Trio,
Biotone,
Monika Borzym Quintet,
Tomasz Chyła Quintet,
Kuba Cichocki Quartet,
Confusion Project,
EABS,
Fusion Strings Quartet,
GMO Trio,
Mikołaj Gruszecki Trio,
HERA,
High Definition,
Imagination Quartet,
Jazz Po Polsku Ensemble
Jazzpospolita,
Wojtek Justyna Trio,
Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio,
Alber Karch-Yuta Omino Project,
Grzegorz Karnas Formula,
Bogna Kicińska Quintet,
SunJae Lee Sextet (Korea Płd.)
Levity,
Tomasz Licak Sextet,
Szymon Łukowski Quintet,
Marek Napiórkowski Sextet,
Michał Martyniuk Quintet,
Michał Milczarek Trio,
MinJin Sextet,
Emil Miszk & the Sonic Syndicate,
Leszek Możdżer,
Niechęć,
Nowicki-Święs-Frankiewicz Trio,
Marcin Pater Trio,
Pink Freud,
Rafał Sarnecki Quintet,
Stanisław Słowiński Quintet,
Stryjo,
Ignacy Wiśniewski Trio,
Wojtek Mazolewski Quintet,
Jun Xiao Quintet (Chiny).