Polscy jazzmani ponownie wystąpią na trasie koncertowej w Chinach

Pod koniec sierpnia polscy jazzmani ponownie zagrają w Chinach. Tym razem będą to  Rafał Sarnecki Quintet, Confusion Project oraz Tomasz Chyła Quintet – formacje które kilkukrotnie miały już okazję koncertować w Państwie Środka. Muzycy zagrają ponad 20 koncertów w największych aglomeracjach, takich jak m.in. Chengdu, Chongqing, Pekin, Szanghaj, Shenzhen, Wuhan. Koncerty odbywają się w ramach projektu JAZZ PO POLSKU „Dookoła Świata”, i potrwają od 31 sierpnia do końca października.

Chińska publiczność będzie miała okazję wysłuchać koncertów artystów, którzy w ubiegłych latach regularnie koncertowali w Chinach. A będą to koncerty w wykonaniu Rafał Sarnecki Quintet (31.08-10.09), Confusion Project (16.09-24.09) oraz Tomasz Chyła Quintet (20.10-31.10). Muzycy zagrają w Chengdu, Chongqing, Hangzhou, Pekinie, Szanghaju, Shenzhen, Wuhan, Zhuhai, Xiamen, Xi’an. Wystąpią zarówno w dużych salach koncertowych jak i prestiżowej sieci klubów jazzowych Blue Note, JZ Club oraz Lavo. 

Polscy muzycy wracają na trasę koncertową do Chin po trzy letniej przerwie spowodowanej pandemią. Występy polskich jazzmanów w ramach projektu JAZZ PO POLSKU w Państwie Środka stały się już tradycją. Od 2014 r. odbyło się ponad 300 koncertów, z udziałem stu muzyków, w tym dopiero co zakończona w czerwcu bieżącego roku trasa w wykonaniu Mateusz Gawęda Trio.

„W ramach naszego projektu w Chinach ciągu 10 lat wystąpiła plejada polskich, młodych jazzmanów. Artyści koncertowali w 30 różnych miastach, a w największych takich jak Pekin, Kanton, Szanghaj wielokrotnie – budując i umacniając markę polskiej muzyki improwizowanej, jako sztuki niespotykanej dotąd dla lokalnych odbiorców” – mówi Jakub Krzeszowski, twórca JAZZ PO POLSKU. 

Koncerty organizowane są przez Fundację JAZZ PO POLSKU w ramach najnowszego projektu „Dookoła Świata”. Przyjął on formę międzynarodowej trasy koncertowej i jest inspirowany dokonaniami polskiego podróżnika, Pawła Edmunda Strzeleckiego, który jako pierwszy Polak okrążył świat (1834-1843). Polscy muzycy zagrają 100 koncertów na 4 kontynentach. Weźmie w nim udział czołówka polskiej sceny jazzowej i improwizowanej. Projekt potrwa trzy lata i rozpoczął się już w maju tego roku w Chinach – trasami koncertowymi zespołów Michała Ciesielskiego, Piotra Krępecia i Mateusza Gawędy.

Organizatorem trasy koncertowej Rafał Sarnecki Quintet, Confusion Project i Tomasz Chyła Quintet w Chinach jest Fundacja JAZZ PO POLSKU, we współpracy z Instytutem Polskim w Pekinie, Konsulatem Generalnym RP w Chengdu, Konsulatem Generalnym RP w Kantonie, Konsulatem Generalnym RP w Szanghaju, oraz Culture.pl. Organizowane wydarzenia są współfinansowane ze środków Fundacji PZU. Partnerzy strategiczni: Fundacja ARP, Województwo Podlaskie, Instytut Dyplomacji Gospodarczej. Patronat honorowy: Krajowa Izba Gospodarcza. Patroni medialni: Jazz Forum, Warsaw Insider. 

Rafał Sarnecki Quintet
Rafał Sarnecki – gitara, Michał Ciesielski – piano, Nathaniel Gao (USA) – saksofon, Wang Chenhuai/Dany Zanker – kontrabas, Victor Bastidas – perkusja
31.08, Chiny, Pekin, Blue Note, Pekin
01.09, Chiny, Chengdu, Oak Nose
02.09, Chiny, Chengdu, Oak Nose
03.09, Chiny, Xi’an, Meeting Jazz
07.09, Szanghaj, Blue Note Jazz Club
10.09, Hangzhou, JZ Club

Rafał Sarnecki Quintet Live in China 2016

Confusion Project
Michał Ciesielski – piano, Piotr Gierszewski – bas, Adam Golicki – perkusja
16.09, Chiny, Zhuhai, Golden Jazz Academy
17.09, Chiny, Zhuhai, Golden Jazz Academy
19.09, Chiny, Shenzhen, Lavo
20.09, Chiny, Shenzhen, Lavo
21.09, Chiny, Pekin, Blue Note Jazz Club
22.09, Chiny, Szanghaj, Blue Note Jazz Club
23.09, Chiny, Pekin, ICMA
24.09, Chiny, Hangzhou, JZ Club


Tomasz Chyła Quintet
Tomasz Chyła – skrzypce, Emil Miszk – trąbka, Krzysztof Hadrych – gitara, Konrad Żołnierek – kontrabas, Sławek Koryzno – perkusja
17.10, Chiny, Xiamen, Real Live House
18.10, Chiny, Wuhan, Linkonggang Poly Grand Theater
19.10, Chiny, Chongqing, NUTS Live House
20.10, Chiny, Chengdu, Oak Nose Club
21.10, Chiny, Chengdu, Oak Nose Club
22.10, Chiny, Xi’an, Meeting Jazz Club
25.10 Chiny, Hangzhou, Jinsha Lake Grand Theatre
26.10, Chiny, Shanghai, Blue Note Jazz Club
28.10, Chiny, Shenzhen, Lavo
29.10, Chiny, Shenzhen, Lavo