Michał Ciesielski rozpoczyna solową trasę koncertową w Chinach

Pianista Michał Ciesielski jeszcze w tym roku rozpocznie trasę koncertową w Chinach, promującą solowy album zatytułowany „Share Location”. Koncerty odbędą się m.in. w Chongqing, Hangzhou, Pekinie, i Szanghaju. Trasa organizowana jest w ramach projektu Jazz Po Polsku, promującego polski jazz poza granicami kraju, w szczególności w Azji.  

Michał Ciesielski to pianista pochodzący z Gdańska. W październiku tego roku ukazała się druga solowa płyta artysty, zatytułowana „Share Location”, której tytuł nawiązuje do miejsc szczególnie ważnych dla muzyka. Album ukazał się w cyfrowej dystrybucji nakładem wytwórni Soliton zarówno w Polsce jak i w Chinach. Pierwsze koncerty w ramach nadchodzącej trasy koncertowej odbędą się w grudniu w Pekinie. W styczniu Ciesielski wystąpi w innych chińskich miastach, m.in. w Szanghaju, Hangzhou, Chengdu, Chongqing i Kantonie.

MICHAŁ CIESIELSKI „Guo Mao Flutter”

„Miałem okazję ujrzeć wiele zapierających dech w piersiach pejzaży, urokliwych zakątków na świecie, wyjątkowych miast – jednym słowem, miejsc, które pozostały w mojej pamięci i do których lubię wracać  Przyszedł czas podzielić się niektórymi z nich, a dokładniej emocjami, które wzbudziły we mnie. Mam nadzieję, że nowe utwory, zachęcą kogoś do zobaczenia tych przepięknych lokalizacji na własne oczy” – mówi Michał Ciesielski, który od ponad dwóch lat mieszka i tworzy w Pekinie.

Michał Ciesielski jest pianistą, kompozytorem i liderem tria Confusion Project, z którym nagrał cztery autorskie płyty, a piąta zatytułowana „Last” ukaże się na początku 2021 roku. Jako solista zadebiutował w 2014 roku albumem „Between Black & White”. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Ma na swoim koncie ponad 100 autorskich kompozycji. Od 2018 roku wykłada fortepian jazzowy w Contemporary Music Academy w Pekinie. Występował m.in. w Anglii, Chinach, Holandii, Kazachstanie, Mongolii, Niemczech, Rosji i Włoszech. Współtworzy pekińską scenę jazzową, współpracując z lokalnymi muzykami. W Państwie Środka koncertował zarówno ze swoim trio, jak i zespołami Stanisława Słowińskiego i Rafała Sarneckiego, którzy co roku odwiedzają Chiny.

CONFUSION PROJECT LIVE IN CHINA 2019

Trasa koncertowa Michała Ciesielskiego w Chinach odbywa się w ramach projektu Jazz Po Polsku, we współpracy z Instytutem Polskim w Pekinie, Konsulatem Generalnym RP w Kantonie oraz Music Landscapes Management.

Jazz Po Polsku prezentuje polskich artystów młodszego pokolenia na arenie międzynarodowej od 2012 r. W ramach tej inicjatywy odbyło się już ponad 300 wydarzeń z udziałem 100 muzyków, w większości w Azji.

MICHAŁ CIESIELSKI SOLO PIANO LIVE IN CHINA

08.12.2020, Beijing, Tango
20.12.2020, Beijing, The Fugue
23.12.2020, Beijing, The Bricks
30.01.2021, Shanghai, Shanghai Oriental Art Center
31.01.2021, Hangzhou, Fengma IN Theatre
19.02.2021, Xi’an, Meeting Jazz Club, * tbc
20.02.2021, Chongqing, Nuts Live House, * tbc
21.02.2021, Chengdu, Jazz Bar, * tbc
22,02.2021, Chengdu, Sichuan Conservatory of Music, * tbc
27.02.2021, Guangzhou, JZ Club, * tbc
28.02.2021, Shenzhen, Lavo, * tbc
05.03.2021, Guiyang, Starlight Theatre, *tbc

* to be confirmed (do potwierdzenia)