MM3 na trasie koncertowej w Chinach

Grupa Michał Milczarek Trio (MM3) wyruszy na wiosnę do Chin w trasę koncertową promującą album „Live in China”. Warszawska formacja wystąpi w prowincjach Guangdong i Sichuan. Od 28 marca do 15 kwietnia muzycy zagrają 12 koncertów w 8 miastach Państwa Środka, w tym m.in. w Kantonie i Chengdu. Trasa organizowana jest w ramach projektu Jazz Po Polsku.

Formacja Michała Milczarka promować będzie album koncertowy nagrany podczas festiwalu Oct-Loft w Shenzhen. Koncert Trio odbył się tam w październiku 2017 r. i odbił się szerokim echem wśród lokalnej publiczności. Zapis koncertu nalazł wyraz w albumie „Live in China”, którego limitowana edycja przygotowywana jest w cyfrowej dystrybucji w Chinach.

Trasa w 2017 roku była przełomem dla zespołu. Szczególny wpływ na stylistykę i energię, jaką prezentujemy obecnie miały właśnie koncerty w Chinach. Zaczęliśmy wówczas tworzyć na scenie dużo bardziej odważne niż dotychczas improwizacje, które zaprowadziły nas w rejony muzyki elektronicznej, ambientu i oczywiście jazzu. Co ciekawe, album „Live in China” jest zapisem pierwszego koncertu, jaki zagraliśmy podczas zeszłorocznej trasy. Słychać więc na nim zespół w momencie „przejściowym”. Jest to jednak pewnego rodzaju zapowiedź nowej drogi artystycznej do którego zmierza zespół – mówi Michał Milczarek.

Michał Milczarek Trio to polski zespół grający muzykę z pogranicza modern-jazzu, ambientu i muzyki elektronicznej. Koncerty MM3 prezentują jazz w nowoczesnej formie improwizacji ubranych w formę mixtape’ów tworzonych przez zespół na żywo. Grupa występowała na prestiżowych festiwalach w Chinach, na Ukrainie, w Wietnamie, w Niemczech i Szkocji. MM3 zwyciężyło w konkursie „Jazzowy Debiut Fonograficzny” (2014) organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca. Zespół ma na koncie cztery wydawnictwa: The Big Game (2012), Squirrels and Butterflies (2014), Ambient Works (2016) oraz Live in China (2019).

Trasa koncertowa MM3 w Chinach organizowana jest w ramach projektu Jazz Po Polsku LIve in China 2019, we współpracy z Instytutem Adam Mickiewicza, Instytutem Polskim w Pekinie oraz Konsulatami Generalnymi RP w Chengdu i Kantonie oraz Fundacją Plateaux.

28.03 Guangzhou, European Jazz Festival, JZ Club

29.03 Zhongshan, European Jazz Festival, Hooley’s

30.03 Guangzhou, European Jazz Festival, JZ Club, workshop

31.03 Guangzhou, European Jazz Festival, Music Factory

01.04 Zhuhai, Lefang Livehouse

03.04 Zhongshan, Friends Bar

04.04 Shenzhen, Lavo

06.04 Guiyang, Starlight Theatre

07.04 Zunyi, Zunyi Grand Theatre

08.04 Zunyi, Music Academy, workshop

10.04 Chongqing, Nuts Live House

13.04 Chengdu, He Duoling Art Galery