Aga Derlak Trio wystąpi na festiwalu w Edynburgu

W ramach Edinburgh Jazz & Blues Festival wystąpi Aga Derlak Trio, jedna z najbardziej elektryzujących młodych formacji jazzowych. Koncert odbędzie się 23 lipca w Rose Theatre, i jest jedynym polskim akcentem na tegorocznej edycji. 

Po niezwykle ciepłym przyjęciu, nagrodzonej Fryderykiem płyty „First Thought”, trio promuje wydany w kwietniu tego roku album „Healing” (Hevhetia). Koncert w  ramach najstarszego szkockiego festiwalu jazzowego odbędzie się 23 lipca w Rose Theatre, o godzinie 15:00. Będzie to również debiutancki koncert katowickiej grupy na Wyspach Brytyjskich.

W skład instrumentalnego tria wchodzą: pianistka Aga Derlak, kontrabasista Tymon Trąbczyński i perkusista Szymon Madej. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W najbliższym czasie zespół wystąpi także na festiwalach w Grecji i Serbii.

Koncert organizowany jest w ramach kolejnej edycji projektu Jazz Po Polsku. Dotychczas w Edynburgu zagrali Jazzpospolita w 2015 roku, i Michał Milczarek Trio rok później. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Konsulatem Generalny Rzeczpospolitej Polskiej w Edynburgu.