MM3 na trasie w Wietnamie. Jazz po polsku on tour 2016

Na przełomie kwietnia i maja Michał Milczarek Trio wystąpi na trzech koncertach w Wietnamie. Grupa rozpocznie trasę w Hanoi, a następnie zagra dwukrotnie na Hue Festival. Koncerty organizowane są w ramach „Jazz po polsku”, projektu promującego polską niezależną scenę jazzową na arenie międzynarodowej.

Występy MM3 w Wietnamie stanowią istotny udział przedstawicieli polskiego świata artystycznego w organizowany co dwa lata Hue Festival (od 1992 r.) – jednym z najważniejszych międzynarodowych festiwali na Półwyspie Indochińskim. Impreza organizowana jest, aby podkreślić dziedzictwo kulturowe miasta Hue (dawnej stolicy, niegdyś siedziby cesarzy), którego najważniejszy zabytek – Cytadela lmperialna została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znaczący udział w pracach rekonstrukcyjnych miał Polak – Kazimierz Kwiatkowski, którego praca do dziś wspominana jest w tym mieście z dużym uznaniem i wdzięcznością.

MM3 zaprezentuje w Wietnamie autorski materiał pochodzący z debiutanckiej płyt „Squirrels and Butterflies” (2014) oraz najnowszej „Ambient Works” (2016). Koncerty w Wietnamie będą pierwszymi promującymi aktualny repertuar tria. Zespół rozpocznie w Hanoi w klubie Rock City (28.04), a następnie zagra dwa koncerty plenerowe na festiwalu w Hue (30.04 i 1.05).  Trasa zorganizowana jest we współpracy z Ambasadą RP w Hanoi, Komitetem Organizacyjnym Festiwalu w Hue i Fundacją Plateaux.

Michał Milczarek Trio (MM3) to jedna z najciekawszych młodych formacji na polskiej scenie jazzowej. Zespół tworzy muzykę instrumentalną będącą połączeniem modern jazzu, psychodelicznego rocka i elektroniki. Jest określany jako jeden z najprężniej działających składów muzyki improwizowanej w Polsce. Grupa ma na koncie trzy albumy: EP-kę „The Big Game” (2012), studyjny album „Squirrels and Butterflies” (Akademia Rocka, 2014) i „Ambient Works” (którego premiera przygotowywana jest na pierwszą połowę tego roku, Boska Entertianment). Płyta „Squirrels and Butterflies” zwyciężyła w konkursie Jazzowy Debiut Fonograficzny Instytutu Muzyki i Tańca. Polecali ją w swoich rubrykach m.in. Bartek Chaciński (Polityka), Michał Margański (Trójka) czy Grzegorz Bryk (Gitarzysta), podkreślając jej dynamiczny, energiczny, a zarazem neurotyczny charakter. Formacja występuje w stałym składzie: Michał Milczarek (gitara), Bartek Łuczkiewicz (gitara basowa) i Mateusz Modrzejewski (perkusja). Zespół występował na prestiżowych festiwalach, takich jak: Międzynarodowy Festiwal Ethno-Jazzowy Flugery Lwowa (Ukraina), Jazz Bez Festival (Ukraina), festiwal Warszawa Singera, Międzynarodowy Festiwal Teatralny Eye On Culture, Rzeszów Jazz Festival. Formacja zagrała również ogólnopolską trasę koncertową promujące debiutancki album (30 koncertów) oraz wystąpiła w ramach projektu Jazz po polsku „Live in Germany” (Jena, Chemnitz, Berlin).