Wojtek Justyna TreeOh! wystąpi na trasie koncertowej w Niemczech i Holandii!

Międzynarodowy skład Wojtka Justyny wystąpi na trasie koncertowej w Niemczech i Holandii. Tournee, promujące najnowszą płytę polskiego gitarzysty  „THRICE”, potrwa od 24 marca do 1 kwietnia bieżącego roku. Koncerty odbędą się m.in w Düsseldorfie, Kolonii, Hamburgu i Bremen.

Wojtek Justyna TreeOh! to międzynarodowy zespół, którego liderem jest Wojtek Justyna – polski gitarzysta, który na co dzień mieszka w Holandii. W skład zespołu wchodza również Daniel Lottersberger (Austria) – gitara basowa,  Diogo Carvalho (Portugalia) – perkusjonalia, Balafon & syntezator Mooga, oraz  Alex Bernath (Niemcy) – perkusja.

Muzycy zdobyli serca słuchaczy w krajach Beneluksu, Polsce a także Korei Południowej dzięki dynamicznemu funk-jazzowi, który miesza się z wielokolorową i urozmaiconą rytmicznie muzyką świata, sięgając jednocześnie po nowe faktury sonorystyczne. Po wydaniu znakomicie przyjętych albumów – „Definitely Something” (2015) i „Get That Crispy” (2018) – na jesieni 2022 roku ukazała się trzecia płyta zespołu zatytułowana „THRICE”. TreeOh! w nowym materiale poszerzyło swoją paletę brzmieniową o wyraziste, silnie zmodyfikowane linie melodyczne, ciepły tembr tradycyjnych instrumentów afrykańskich i energetycznie pulsujące dźwięki syntezatora basowego. To właśnie najnowszą płytę zespół będzie promował podczas trasy koncertowej na przełomie marca i kwietnia tego roku w Niemczech i Holandii.

Wojtek Justyna TreeOh! ma na swoim koncie występy w klubach i na renomowanych międzynarodowych festiwalach, takich jak: Jazz in Daegu (Korea Południowa), Delft Jazz Festival, Bevrijdingsfestival (NL), Jazzmeile Thüringen, Jazzahead! (DE) i Letnim Festiwalu Jazzowym (PL). Zdobył również szereg wyjątkowych nagród: Polski Jazzowy Album Roku 2018 (plebiscyt Adama Dobrzyńskiego) i wyróżnienie na liście światowych płyt „Jazz Not Jazz” (holenderski magazyn „Jazzism”).  Utwór Sleeping Cow był również nominowany do tytułu „Haskiej kompozycji 2018 roku”. Wojtek Justyna znajduje się na liście najlepszych gitarzystów w Beneluksie w kategorii Jazz/Funk/Fusion/Worldmusic wg magazynu „Gitarist”.  

Trasa koncertowa organizowana jest we współpracy pomiędzy Alexander Agency, Instytutem Polskim w Dusseldorie, Fundacją JAZZ PO POLSKU.

Harmonogram koncertów:

24.03 // LEVERKUSEN – Cafe Topos (Hauptstraße 134, 51373 Leverkusen)

25.03 // DARMSTADT – Jazz Club Darmstadt (Mauerstraße 17, 64289 Darmstadt)

26.03 // MULHEIM A.D. RUHR – SOL Kulturbar (Akazienallee 61, 45478 Mülheim a.d.Ruhr)

27.03 // COLOGNE – JazzRockTV (Rolandstraße 69, 50677 Köln)

28.03 // DÜSSELDORF – Jazz-Schmiede (Himmelgeister Str. 107G, 40225 Düsseldorf)

29.03 // MARBURG – Q – Cafe (Pilgrimstein 26 – 28, 35037 Marburg)

30.03 // HAMBURG – Elbphilharmonie (Platz d. Deutschen Einheit 4, 20457 Hamburg)

31.03 // BAD BEVENSEN – Vakuum (Am bhf 2, 29549 Bad Bevensen)

01.04 // BREMEN – Villa Sponte (Osterdeich 59B, 28203 Bremen)

WEB: www.wojtekjustyna.com/index.php/tree-oh/

FACEBOOK: https://www.facebook.com/wojtekjustynamusic/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/wojtekjustyna/ 

YOUTUBE: https://www.youtube.com/user/yusstyna