Michał Ciesielski Trio wystąpi w Blue Note w Pekinie i Szanghaju.

Michał Ciesielski Trio wznawia trasę koncertową w Chinach, przerwaną w sierpniu tego roku z powodu Covid. Zespół wystąpi w Chengdu, Kantonie, Hangzhou, Pekinie i Szanghaju. Koncerty potrwają od 30 września do 24 października. Muzycy zagrają ponownie m.in. w sieci klubów Blue Note i Lavo.

W skład zespołu oprócz wywodzącego się z Gdańska pianisty Michała Ciesielskiego, wchodzą także kontrabasista  Charlie Wang (Chen Huai) z Chin oraz perkusista Victor Bastidas Rodriguez z Kolumbi. Trio promuje autorski repertuar. Wszyscy trzej muzycy wchodzący w skład zespołu, związani są na stałe ze sceną jazzową w Pekinie, gdzie od obecnie żyją i tworzą. 

Michał Ciesielski Trio wystąpi m.in. w Shenzhen w klubie Lavo (1 i 2 października), następnie  w Szanghaju i Pekinie w klubach Blue Note (3 i 20 października), będącym oficjalną filią nowojorskiego klubu, uznawanego za najbardziej rozpoznawalny klub jazzowy na świecie. Na zakończenie trasy formacja odwiedzi prowincję Sichuan, gdzie zagra w klubie Oak Jazz Club Chengdu (23 i 24 października) oraz wystąpi na lokalnym festiwalu muzycznym Youth Music Festival. Trasa koncertowa w skład której wchodzi 10 koncertów potrwa od 30 września do 24 października. Trasa organizowana jest w ramach projektu Jazz Po Polsku, promującego polski jazz poza granicami kraju, w szczególności w Azji.  

Michał Ciesielski to pianista pochodzący z Gdańska, obecnie wykładowca na Contemporary Music Academy (CMA) w Pekinie. Od 2018 r. na stałe związany z lokalną sceną jazzową. W październiku zeszłego roku ukazała się druga solowa płyta artysty, zatytułowana „Share Location”, której tytuł nawiązuje do miejsc szczególnie ważnych dla muzyka. Album jest dostępny w cyfrowej dystrybucji nakładem wytwórni Soliton zarówno w Polsce jak i w Chinach. W 2019 r. wraz z zespołem Confusion Project, którego jest współtwórcą, odbył miesięczną trasę koncertową promująca w Chinach album „Primal”. Trzeci w karierze pomorskiego tria krążek opowiada o podróży samotnego człowieka, który w kontakcie z przyrodą odnajduje swoją prawdziwą naturę. Autorem większości kompozycji znajdującej się na płycie jest Michał Ciesielski. Trasa Confusion Project w Chinach odbyła się również w ramach projektu Jazz Po Polsku. Dzięki tej inicjatywie odbyło się w Państwie Środka już ponad dwieście koncertów, w których wzięło udział setka polskich muzyków.

Szczegóły trasy koncertowej:
09⽉30日21:00 杭州 JZ Club HANGZHOU *
10⽉01日22:00 深圳 Lavo SHENZHEN Futian
10⽉02日22:00 深圳 Lavo SHENZHEN Bay
10⽉03日20:00 上海 Blue Note SHANGHAI
10⽉04日20:00 北京 East Shore BEIJING *
10⽉16日20:00 北京 East Shore BEIJING
10⽉20日20:00 北京 Blue Note BEIJING
10⽉22日19:30 成都 Youth Music Festival Eastern Suburb Memory CHENGDU
10⽉23日21:30 成都 Oak Jazz CHENGDU
10⽉24日21:30 成都 Oak Jazz CHENGDU

* koncerty solo

Vlog z trasy koncertowej Confusion Project w Chinach w 2019 r.

Trasa koncertowa organizowana jest przez Fundację Jazz Po Polsku we współpracy z Instytutem Polskim w Pekinie oraz Konsulatem Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej w Chengdu i Kantonie.