Rafał Sarnecki wystąpi w Malezji

Na początku grudnia na trasie koncertowej w Malezji wystąpi kwintet Rafała Sarneckiego. Polsko-malezyjski skład zagra na festiwalu jazzowym na wyspie Penang oraz koncertach klubowych w Kuala Lumpur. Koncerty odbywają się w ramach projektu Jazz Po Polsku.

Rafał Sarnecki Quintet wystąpi na największym malezyjskim festiwalu jazzowym, Penang Jazz Festival. Koncert odbędzie się 4 grudnia na malowniczej scenie Bayview Beach Resort. Grupa zagra w składzie Rafał Sarnecki gitara, Julian Chan saksofon, Piotr Wrombel piano, Wojciech Pulcyn kontrabas i KJ Wong perkusja. Formacja zaprezentuje się również w Kuala Lumpur, gdzie 1 grudnia zagra w prestiżowym klubie No Black Tie. Sarnecki poprowadzi również warsztaty gitarowe dla studentów lokalnych uniwersytetów.

jpp_poster_sarnecki_malaysia_2016_jpg-kopiaPenang Jazz Festival odbywa się nieprzerwanie od 2004 r. W tym roku w dniach 1-4 grudnia wystąpi 10 zespołów, w tym m.in. Mathias Heise Quadrillion (Dania), Timo Vollbrecht (Dania), Marutyri (Holandia), Kim Oki (Korea), Joshua Davis (USA). Festiwalowi towarzyszą warsztaty muzyczne, wystawa fotografii oraz jam sessions. Koncerty kwintetu Rafała Sarneckiego w Malezji odbywają się w ramach projektu Jazz Po Polsku, organizowanego przy wsparciu Ambasady RP w Kuala Lumpur oraz Fundacji Plateaux.

Rafał Sarnecki, jako lider grupy występował na festiwalach i klubach jazzowych w Chinach (czterokrotnie), Izraelu, Korei Południowej, na wschodnim i zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych i 11 krajach europejskich. Nagrał trzy autorskie płyty, z których pierwsza „Song From a New Place” (2008, ARMS) i trzecia „Cat’s Dream” (2014, Brooklyn Underground) były nominowane do nagrody Fryderyk. Druga, „The Madman Rambles Again” została wydana przez oficynę Fresh Sound New Talent i umieszczona przez Dave’a Sumnera z magazynu „All About Jazz” pośród 12 najciekawszych albumów jazzowych 2011 r. Współpracował z wieloma uznanymi muzykami, w tym z Joelem Frahmem, Ingrid Jensenem, Willie Jonesem III, Gary Thomasem. Od 2005 r. żyje i tworzy w Nowym Jorku, gdzie studiował pod kierunkiem jednego z najsłynniejszych nauczycieli gitarowych, Johna Bollenbecka.

Jazz Po Polsku prezentuje szerokie spektrum możliwości polskich muzyków jazzowych młodszego pokolenia. Pomaga w nawiązywaniu międzynarodowej współpracy kulturalnej i integruje środowiska artystów wielu krajów. W Azji projekt był prezentowany czterokrotnie. Na trasach koncertowych wystąpili: w październiku 2016 r. w Chinach Rafał Sarnecki Quintet, Grzegorz Karnas Formula, Stryjo, Stanisław Słowiński Quintet; w kwietniu 2016 r. w Wietnamie Michał Milczarek Trio; w 2015 r. w Chinach Pink Freud i Jazzpospolita, i w 2014 r. również w Chinach Imagination Quartet. Wizytówką azjatyckich tras koncertowych Jazz Po Polsku są płyty koncertowe Jazzpospolita „Jazzpo! Live Made in China” (2016, Audio Anathomy) i Imagination Quartet „Live in China” (2014, Jazz Po Polsku Records). W październiku 2016 r. w kantońskiej Xinghai Concert Hall odbył się specjalny koncert Jazz Po Polsku Ensemble oraz wystawa fotografii Macieja Głowińskiego.

RAFAŁ SARNECKI QUINTET LIVE IN MALAISIA 2016

1.12 Kuala Lumpur, No Black Tie | 21:00
4.12 Penang, Penang Jazz Festival, warsztaty muzyczne | 11:00
4.12 Penang, Penang Jazz Festival, Bayview Beach | 19:55