Jazz Po Polsku ON TOUR – Michał Milczarek Trio: Live In Germany 2015

Michał Milczarek Trio wystąpi na trzech koncertach w Niemczech (19-21.02). Formacja zagra w ramach kolejnej, tym razem koncertowej, edycji JAZZ PO POLSKU. Występy promują debiutancki album zespołu Squirrels and Butterflies.

Michał Milczarek Trio (MM3) to jedna z najciekawszych młodych formacji na polskiej scenie jazzowej. Zespół tworzy muzykę instrumentalną będącą połączeniem modern jazzu, psychodelicznego rocka i elektroniki. Jest określany jako jeden z najprężniej rozwijających się składów muzyki improwizowanej w Polsce. Grupa wystąpi w Jenie (Kulturbahnhof, 19.02), Chemnitz (Odradek LeseCafe, 20.02) i w kultowym berlińskim klubie Kunstfabrik Schlot (21.02). Koncerty odbędą się w ramach kolejnej, tym razem koncertowej, odsłony JAZZ PO POLSKU.

MM3 znany jest z intensywnej działalności koncertowej. Ich występy uchodzą za niezwykle żywiołowe i prezentujące jazz w zdecydowanie nowatorskiej perspektywie. Zespół idealnie wpisuje się w ideę JAZZ PO POLSKU, promującą najciekawszych artystów młodego pokolenia poza granicami Polski. Projekt powraca do Niemiec po zeszłorocznym sukcesie na festiwalu Jazzmeile Thüringen, na którym wystąpiło pięć polskich składów – mówi Jakub Krzeszowski, twórca JAZZ PO POLSKU.

Grupa ma na koncie dwa albumy: EP-kę The Big Game (2012) i studyjny album Squirrels and Butterflies, wydany przez Akademię Rocka w 2014 r. Płyta zwyciężyła w konkursie Jazzowy Debiut Fonograficzny Instytutu Muzyki i Tańca. Polecali ją w swoich rubrykach m.in. Bartek Chaciński (Polityka), Michał Margański (Trójka) czy Grzegorz Bryk (Gitarzysta), podkreślając jej dynamiczny, energiczny, a zarazem neurotyczny charakter. Formacja występuje w stałym składzie: Michał Milczarek (gitara), Bartek Łuczkiewicz (gitara basowa) i Mateusz Modrzejewski (perkusja).

JPP LIVE IN GERMANY 02.2015_2

JAZZ PO POLSKU ON TOUR: MICHAŁ MILCZAREK TRIO LIVE IN GERMANY

19.02.2015
20:00, Jena, Kulturbahnhof, Spitzweidenweg 28

20.02.2015
21:00, Chemnitz, Odradek LeseCafe, Leipziger Straße 3

21.02.2015
21:30, Berlin, Kunstfabrik Schlot, Invalidenstraße 117

W ramach dotychczasowych edycji JAZZ PO POLSKU dotychczas zagrali: Leszek Możdżer, Wojtek Mazolewski, Paweł Kaczmarczyk, Jazzpospolita, Levity, HERA, Imagination Quartet, GMO Trio, Nowicki-Święs-Frankiewicz Trio, The Light, Tomasz Licak Sextet, Niechęć, Biotone i Szymon Łukowski Quintet.

www.mmtrzy.pl