Sukces Imagination Quartet w Chinach

Imagination Quartet zagrał trzy koncerty w Chinach. Formacja w połowie października wystąpiła na jednym z największych chińskich festiwali jazzowych OCT-LOFT w Shenzhen, a także na dwóch lokalnych festiwalach w Zhongshan i Guangzhou. Trasa zainaugurowała działalność JAZZ PO POLSKU: ON TOUR.

Koncerty w Chinach były przepięknym przeżyciem. Dokładnie tak sobie je wyobrażałem przed wyjazdem. Publiczność reagowała niezwykle entuzjastycznie na naszą zróżnicowaną muzykę! Nowy materiał wypalił doskonale – elementy jazzu, rocka, spokojne ballady z gitarą akustyczną, czy w końcu disco jazz i dubstep! Ostatni, największy koncert w Shenzhen był najlepszym koncertem w historii zespołu. Jestem przekonany, że zagramy Chinach jeszcze wiele razy! – mówi Michał Sołtan, lider Imagination Quartet.

Imagination Quartet w połowie października zagrał trzy koncerty na południu Chin: 16ego w Zhongshan na 760 Jazz Festival, 17ego na Guangzhou Jazz Festival oraz najważniejszy – 18ego w Shenzhen w ramach 4. edycji OCT-LOFT International Jazz Festival. Sądząc po reakcji widzów, był to bardzo udany koncert. Sala pękała w szwach. Zaczęło się spokojnie, ale pod koniec przypominało to koncert rockowy. Publiczność tańczyła i klaskała w rytm muzyki, a gitarzysta skakał po scenie bez koszulki – ocenił w lokalny dziennikarz i krytyk muzyczny Josef Ho po występie IQ w Shenzhen, dodając, że koncert polskiej formacji był dla niego bardziej inspirujący niż wiele amerykańskich koncertów jazzowych, które widział. IQ zagrał dla ok. 400 widzów, bijąc tym samym rekord frekwencji tegorocznej edycji festiwalu. Koncerty polskich artystów na południu Chin należą do rzadkości.

W najbliższym czasie Imagination Quartet wystąpi na żywo m.in. 8 listopada w Warszawie w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich (dawny Traffic Club, ul. Bracka 20) ramach festiwalu Crowd Festival, organizowanego przez platformę Wspieram Kulturę; 15 listopada w Weimarze ramach 3. edycji JAZZ PO POLSKU na festiwalu Jazzmeile Thuringen. Koncerty stanowią zwiastun nowego albumu, który ukaże się w Polsce pod koniec roku.

Partnerzy wyjazdu Imagination Quartet do Chin: Instytut Adama Mickiewicza, Fundacja Plateaux, Wspieramkulture.pl. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Pekinie, Instytut Polski w Pekinie oraz Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kantonie i Hong Kongu.
www.imaginationquartet.com
www.octloftjazz.com