Imagination Quartet o krok od wyjazdu na trasę koncertową do Chin

Imagination Quartet otrzymał zaproszenie na trzy koncerty w Chinach, w tym na jeden z największych azjatyckich festiwali jazzowych OCT-LOFT International Jazz Festival. Zagra tam u boku zespołów m.in. Stefana Micusa, Edie Gomeza czy Samuela Blasera. Warszawska grupa wystąpiła do fanów z prośbą o wsparcie w finansowaniu transportu. W zamian rozdają płyty, koszulki i uczą gry na gitarze.

Imagination Quartet zagra w trzech chińskich miastach: 16 października w Zhongshan w klubie Sun Live House, 17 października w Guangzhou w klubie Fei Live House oraz 18 października w Shenzhen w ramach 4. edycji OCT-LOFT International Jazz Festival. Koncerty promują debiutancki album warszawskiego kwartetu, ale są również zapowiedzią nowego materiału, który ukaże się pod koniec bieżącego roku.

Jesteśmy niezależnym zespołem, gramy szeroko rozumianą muzykę jazzową, chociaż staramy się unikać „szufladkowania”. Większość wydatków związanych z funkcjonowaniem zespołu pokrywamy sami, traktując je jako inwestycję w przyszłość. Podobnie jest i teraz. Otrzymaliśmy wsparcie od Instytutu Adama Mickiewicza, za które ogromnie dziękujemy, ale nie jest ono wystarczające, aby pokryć wszystkie wydatki związane z wyjazdem. Stąd pomysł na akcję crowdfundingową. Dla wszystkich którzy zdecydują się nas wesprzeć, przygotowaliśmy fantastyczne cegiełki: nasz debiutancki album, koszulki z ręcznie namalowanym logo zespołu, lekcję gry na gitarze lub basie a nawet prywatny koncert – mówi Michał Sołtan z Imagination Quartet.

Zespół można wesprzeć dzięki uprzejmości portalu www.wspieramkulture.pl pod adresem: http://wspieramkulture.pl/projekt/739-Polskie-IQ-w-CHINACH-chinska-trasa-Imagination-Quartet dowolną kwotą. Dla darczyńców zespół przygotował dowody wdzięczności – dla wszystkich płytę w formacie mp3, dla osób, które przeznaczyły minimum 45 zł płytę z autografem, a 100 zł koszulkę lub lekcję gry na gitarze. Przy większych wpłatach zespół zobowiązał się nawet do zorganizowania prywatnego koncertu dla wpłacającego. Cegiełki zostaną wysłane fanom po zakończeniu akcji. Jeśli zespół nie uzbiera całej kwoty, wpłacone środki zostaną zwrócone zgodnie z regulaminem portalu. W przypadku powodzenia, zebrane środki grupa przeznaczy na dofinansowanie kosztów transportu.

Video zapowiadające chińską trasę Imagination Quartet:
https://www.youtube.com/watch?v=SO88QDB3HHo

www.imaginationquartet.com
www.wspieramkulture.pl
www.octloftjazz.com

Imagination Quartet fot. Rafał Jarzombkowski 2 net
t shirt 2